Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

galeria

Dzień Ziemi - klasy IV - VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum

Światowy Dzień Ziemi to szczególne wydarzenie, obchodzone niemal na całym świecie. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi, starają się robić wszystko, aby stała się ona piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza. W tym dniu uczniowie naszej szkoły zastanawiali się, jakich spustoszeń w swoim naturalnym środowisku dokonał człowiek, jakie są tego skutki i jak to można zmienić. Podczas konkursów powstawały wspaniałe prace - biżuteria, zabawki oraz kolorowe plakaty.


galeria

Światowy Dzień Ziemi - klasy I - III szkoły podstawowej

Dzień Ziemi zwany też Światowym Dniem Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną w naszej szkole. Podczas obchodów DNIA ZIEMI uczniowie klas I – III uczestniczyli w wielu różnych przedsięwzięciach, których głównym zadaniem było promowanie postaw proekologicznych. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty przyrodnicze, uczyli się i śpiewli piosenki ekologiczne, poszerzali swoją wiedzę na temat segregowania śmieci, tworzyli fantastyczne produkty użytkowe z odpadów – nadając im nowe życie. Efekty swojej pracy uczniowie zaprezentowali podczas apelu. Wtedy też złożyli uroczyste ślubowanie, deklarując, że będą każdego dnia dbać o czystość naszej planety.
Na zakończenie apelu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki.
Barbara Grzybowska


galeria

Wyniki konkursu "Dwie strony sieci"

W poniedziałek 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Pniewach odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowej edycji konkursu pod hasłem „Dwie strony sieci”. Konkurs ogłosiła Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach w ramach programu profilaktycznego, który skierowany był do uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz klas pierwszych szkół gimnazjalnych.
Spośród uczniów naszej szkoły miejsce III zajęła Julia Rams z klasy 6b, a wyróżnienie otrzymały uczennice klasy 6b - Hanna Wojciechowska i Karolina Małek
Więcej informacji

galeria

Egzaminy gimnazjalne 2017

W dniach 19 – 21 kwietnia gimnazjaliści zmagali się z egzaminami gimnazjalnymi.
W środę uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przystąpili do egzaminu z historii, WOSu oraz języka polskiego. W drugim dniu egzaminów rozwiązywali zadania z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki, natomiast trzeciego dnia gimnazjaliści pisali egzamin z wybranego przez siebie języka obcego. Wyniki egzaminu gimnazjalnego będą znane w czerwcu.

galeria

Szkolny konkurs recytatorski – wiersze Joanny Papuzińskiej

3 kwietnia 2017 r. w naszej szkole, jak co roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. wiersze Joanny Papuzińskiej. Organizatorem konkursku, który cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów była Anna Michalak i Barbara Grzybowska.
W konkursie wzięło udział kilkunastu recytatorów z kl. I- III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki w postaci książek.
Anna Michalak

galeria

Wycieczka na Targi Edukacyjne

Dnia 25.03.2017 r. uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawcą uczestniczyli w Targach Edukacyjnych i Targach Książki na MTP
w Poznaniu.
Celem wyjazdu była promocja czytelnictwa wśród dzieci połączona z zabawą, popularyzacja literatury oraz kształtowanie wyobraźni i wrażliwości.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach wyplatania wiklinowych wózków, robienia woskowych świec, lepienia z plasteliny. Uczniowie mieli również okazję obejrzenia wystawy prac wybitnych ilustratorów, zapoznania się z ofertą szkół z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z książkami i grami edukacyjnymi dla najmłodszych czytelników. Czas spędzony na targach umilały nam taneczne występy dzieci z różnych szkół.

galeria

Koncert pani Marianny Łaby - sopranistki ze Lwowa

galeria

Rekolekcje wielkopostne

galeria

Wycieczka do Jump Areny w Poznaniu

24 lutego br. uczniowie klasy 2b i 3a gimnazjum mieli okazję do doskonalenia akrobatyki oraz wszelkich zabaw sprawnościowych na ścieżkach w Jump Arenie.

galeria

Balik karnawałowy

14 lutego 2017 roku odbył sie w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów zerowych i klas I – III. W tym dniu hol szkolny zamienil się w salę balową, na której pojawiły się wróżki, królewny, księżniczki, policjanci, kowboje i wiele innych postaci z bajek i kreskówek. Bal prowadzili dwaj prezenterzy, którzy juz od pierwszych taktów głośnej, radosnej muzyki zachęcali dzieci do wspólnej zabawy. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże oraz tańce w parach. Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale.
Barbara Grzybowska

galeria

Światowy Dzień Chorego

Dnia 9 lutego 2017r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorego uczniowie należący do Szkolnego Wolontariatu pod opieką pani Żanety Pawlak odwiedzili małych pacjentów z oddziału dziecięcego szamotulskiego szpitala. Wolontariusze wręczyli prezenty w postaci zabawek, pluszaków, książek i artykułów szkolnych ofiarowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wolontariuszki własnoręcznie wykonały również aniołki z masy solnej, które zostały wręczone rodzicom chorych dzieci. Nie obyło się też bez podziękowań dla lekarzy i personelu medycznego za troskliwą i profesjonalną opekę medyczną.
Zarówno dzieci, ich rodzice, lekarze i personel medyczny bardzo cieszyli się z tego spotkania, wyrażając swoją wdzięczność podziękowaniami i słodyczami dla wolontariuszy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w realizacji tej akcji.

Żaneta Pawlak

galeria

Dzień Babci i Dziadka

27.01.2017r. uczniowie z oddziałów przedszkolnych zaprezentowali program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich święta.

galeria

Wycieczka klasy 5 szkoły podstawowej oraz 2a i 2b gimnazjum na lodowisko do Tarnowa Podgórnego

galeria

Wycieczka klasy 1a i 1b gimnazjum na lodowisko do Tarnowa Podgórnego

galeria

Wizyta policji - pogadanka na temat bezpiecznych ferii zimowych

Dnia 20.01.2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas I- III z pracownikami Powiatowej Komendy Policji w Szamotułach. Uczniowie wysłuchali pogadanki dotyczącej zasad bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu podczas ferii zimowych. Podczas spotkania uczniowie klasy I a otrzymali kamizelki odblaskowe.
Policjantom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cenną lekcję.

Anna Michalak

galeria