• 30.01-12.02.2023r. FERIE ZIMOWE-PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE

• Ferie zimowe są dla dzieci szczególnie istotne, ponieważ pozwalają na naładowanie akumulatorów przed powrotem do szkoły. Bezpieczeństwo jest ważne tak samo w czasie ferii jak i podczas roku szkolnego. Niezależnie od tego, czy uczniowie będą wyjeżdżali na zorganizowany wypoczynek, spędzą ferie w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa.

Kochani uczniowie dbajcie o siebie. Gdziekolwiek będziecie spędzać ferie, życzymy by były one pełne radosnych chwil, a przede wszystkim by były bezpieczne.

• PODSUMOWANIE AKCJI "ODBLASKOWO-BEZWYPADKOWO"

• 26 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach odbyło się podsumowanie akcji „ODLBLASKOWO – BEZWYPADKOWO” oraz wręczenie nagród i wyróżnień zwycięzcom konkursów: „Odblaskowo – bezwypadkowo” i „Bezpieczna zabawa, to dla pierwszaka ważna sprawa”.

Nasze uczennice  Natalia Kosiorek zajęła  3 miejsce a wyróżnienie otrzymała Martyna Śron.

Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulujemy!

Wszyscy pierwszoklasiści z powiatu szamotulskiego otrzymali odblaskowe kamizelki. Zobaczcie jak prezentują się nasi pierwszoklasiści.

• KLASY 8 W CENTRUM PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ W ROGOŹNIE

• W dniach 23-25.01.2023 r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. W programie pobytu była m.in. profilaktyka: - agresji i przemocy, - alkoholizmu, nikotynizmu narkomanii, - uzależnień od komputera i Internetu. Młodzież poznała również sposoby radzenia sobie ze stresem, sposoby komunikacji, zasady organizowania sobie czasu wolnego oraz techniki relaksacji. Największą atrakcją wyjazdu były kajaki w zimowej aurze. Dziękujemy RCPU w Rogoźnie za ciekawe warsztaty i efektywnie spędzony czas

• SZKOLNE KOLĘDOWANIE Z FLAŻOLETAMI

• Dnia 24.01.2023 r. w Szkole Podstawowej w Otorowie odbyła się IV edycja Szkolnego Kolędowania z Flażoletami. Chętni uczniowie  klas IV – VI na długiej przerwie w sali 21 pod opieką p. B. Piotrowskiej grali wspólnie kolędy.

Podczas artystycznej przerwy wybrzmiały z akompaniamentem przy użyciu interaktywnej tablicy następujące utwory: Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki,  Gore gwiazda Jezusowi, Gdy śliczna Panna, Gdy się Chrystus rodzi.

Dzięki podjętemu działaniu uczniowie budowali pozytywne relacje rówieśnicze i efektywnie współdziałali w zespole instrumentalnym czynnie muzykując. Brawo!

• ŻYCZENIA DLA BABCI I DZIADKA

• Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny. Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad. Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!

Dziadku mój kochany, jesteś plasterkiem na rany. Rozpieszczasz mnie i wspierasz, uczysz, jak dobro wybierać. Znasz wiele historii ciekawych i uczysz prawdziwej zabawy. Zabawny w tym jesteś na dokładkę – dziękuję, że jesteś moim dziadkiem

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego!

PIOSENKA DLA BABCI OD KLASY PIERWSZEJ

• ARTYSTYCZNE SPOTKANIA RECYTATORÓW

• W czwartek 19 stycznia w  Szamotulskim Ośrodku Kultury odbyło sie arystyczne spotkanie recytatorów.

W kategorii klas 4-6 naszą szkołę reprezentowali: Maks,Maria, Nikola, Natalia i Nadia. Marysia zdobyła III miejsce. Wielkie brawa!

Wzystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• ZWYCIĘSTWO CHŁOPCÓW W SIATKÓWCE

• W środę 18 stycznia w hali "Wacław" odbyły się zawody siatkarskie w ramach Igrzysk dzieci (rocznik 2010 i młodsze) z terenu miasta i gminy Szamotuły. Chłopcy z naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce i  awansowali do zawodów powiatowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!