• Powitanie wiosny

• Radosne powitanie wiosny w Szkole Podstawowej w Otorowie. Zabawa miała niejedną odsłonę. Był festiwal piosenki wiosennej, rajdy piesze do Koźla i Lipnicy oraz wycieczki do kina.

• Wyróżnienie w konkursie plastycznym pod hasłem "I ty możesz zapobiegać przemocy"

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczennica naszej szkoły Hanna Snopek została wyróżniona w Tegorocznym konkursie "I ty możesz zapobiegać przemocy" skierowanym do uczniów klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych z terenu powiatu szamotulskiego. W tym roku zadaniem, jakie stanęło przed uczniami było wykonanie plakatu na temat „I ty możesz zapobiegać przemocy!”  Serdecznie gratulujemy!

• Zbiórka darów dla Ukrainy

• Nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki darów dla Ukrainy zorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły. Przez kilka dni udało się zebrać opatrunki, rzeczy, śpiwory, koce, środki higieny osobistej oraz żywność. Wszystkie dary posegregowane przez wolontariuszy zostały dostarczone do głównego magazynu na ul. Rzeczną w Szamotułach, skąd częściowo zostały wysłane transportem do Fundacji Zustricz, a część darów jest rozdysponowana w gminie ze względu na rosnącą liczbę uchodźców. Dziękujemy za wielkie serca oraz ogromną aktywność i ofiarność mieszkańców Otorowa i okolic.

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

• Społeczność Szkoły Podstawowej w Otorowie w obliczu obecnych wydarzeń, wyraża swoją solidarność z narodem ukraińskim. Uczniowie w swoich klasach wykonali gazetki, by podkreślić, że całym sercem wspieramy naszych Przyjaciół zza wschodniej granicy.