• „Marzec miesiącem zwiększania świadomości w zakresie segregacji odpadów”

• „Marzec miesiącem zwiększania świadomości w zakresie segregacji odpadów” takie hasło towarzyszyło nam przez cały marzec. Uczniowie naszej szkoły zrealizowali cykl edukacyjny poświęcony segregacji odpadów i recyklingowi. Odbyły się Dni Kolorów Pojemników, podczas których dzieci poprzez pamięć wzrokową i zadania plastyczne utrwalały wiedzę. Zwieńczeniem tych działań był Dzień Edukacji Segregacyjnej, zorganizowany 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi.

Uczniowie wzięli udział w interaktywnych zabawach i konkursach, wykonali plakaty i  gazetki tematyczne oraz wcielili się w rolę aktorów. Przygotowali wspaniałe przedstawienia teatralne, które oprócz elementów humorystycznych niosły ekologiczne przesłanie- „Troszcz się o Matkę Ziemię, a ona zatroszczy się o Ciebie…”. Był to czas zgłębiania wiedzy, pełen wartościowych informacji, nauki poprzez zabawę, kreatywności uczniów i przede wszystkim bardzo radosny i integrujący.

Dziękujemy za zaangażowanie i podjęte działania na rzecz segregacji odpadów.