• SZKOLNE KOLĘDOWANIE Z FLAŻOLETAMI

• Dnia 23.01.2024 r. w Szkole Podstawowej w Otorowie odbyła się V edycja Szkolnego Kolędowania z Flażoletami. Chętni uczniowie  klas IV - VII na długiej przerwie w sali 21 pod opieką p. B. Piotrowskiej grali wspólnie kolędy.Podczas artystycznej przerwy wybrzmiały z akompaniamentem przy użyciu interaktywnej tablicy następujące utwory: Anioł Pasterzom mówił, Lulajże, Jezuniu, Gdy się Chrystus rodzi, Jezusa Narodzonego, Gdy śliczna Panna, W żłobie leży, Pójdźmy wszyscy do stajenki.Dzięki podjętemu działaniu uczniowie budowali pozytywne relacje rówieśnicze i efektywnie współdziałali w zespole instrumentalnym czynnie muzykując. Brawo!

• "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW" - NAGRODY

• Rada samorządu uczniowskiego z radością informuje, że nasza szkoła otrzymała już nagrody za zgromadzone 2.210 talenciaków w ramach organizowanej przez sieć LIDL kampanii społecznej Szkoły Pełne Talentów. Są to dwa zestawy klasycznych gier świetlicowych, jeden zestaw gier edukacyjnych oraz jeden zestaw gier integracyjnych. Łącznie to 24 opakowania, które zgodnie podzieliliśmy pomiędzy klasy I-III oraz IV-VIII. Nagrody są wykorzystywane przez dzieci młodsze podczas zajęć edukacyjnych oraz uczniów przebywających w świetlicy. BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE ZAANGAŻOWAŁY SIĘ W TEGOROCZNĄ EDYCJĘ AKCJI.

• PANI POLICJANT W KLASACH PIERWSZYCH

• W poniedziałek 15 stycznia mury naszej szkoły odwiedziła funkcjonariuszka policji z Komendy Powiatowej w Szamotułach, sierżant sztabowy Ewelina Grześkowiak. Celem wizyty było podziękowanie za udział w konkursie ODBLASKOWO - BEZWYPADKOWO. Zadaniem dzieci było opracowanie grafiki, która mogłaby ozdobić elementy odblaskowe. Każdy uczeń otrzymał w nagrodę odblask. Policjantka przeprowadziła również pogadankę z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Pani Ewelinie serdecznie dziękujemy,

• KLASY V a i V b NA LODOWISKU

• W dniu 9 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 5 a i 5 b udali się na lodowisko Misiałek do Tarnowa Podgórnego. Uczniowie spędzili na lodowisku 2 godz. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Uczniowie, którzy dobrze radzą sobie na lodzie, w ramach pomocy koleżeńskiej udzielali cennych rad i wskazówek swoim kolegom i koleżankom. Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli bardzo zadowoleni i zadeklarowali chęć brania udziału w kolejnych wyjazdach. Wyjazd zorganizowali nauczyciele: Anna Marczak, Alina Kiełpińska-Latanowicz i Agnieszka Chuda.

• AKCJA POMOCOWA STOWARZYSZENIA SUNSUM CORDA

• Z inicjatywy uczniów należących do Szkolnego Klubu Wolontariusza, została przeprowadzona w naszej szkole  kampania charytatywna „Świąteczne Kartki Dobroczynne”.
            Wszystkie karki zostały sprzedane, a dochód przekazano na pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętym opieką programu Chcepomagac.org.
            Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę kampanię!

• JASEŁKA SZKOLNE

• Ciszę betlejemskiej Nocy i radość Narodzin przeżywaliśmy  3 stycznia br.  za przyczyną uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką siostry Anny Kosińskiej wystawili wyjątkowe przedstawienie artystyczno-wokalne, czyli Jasełka.

Inscenizacja, nawiązująca do czasów współczesnych podkreśliła znaczenia niesienia pomocy potrzebującym i duchowego przeżywania Świąt. Misterium zachęcało widzów do zastanowienia się, czy Jezus narodzony w Betlejem przed dwoma tysiącami lat jest jeszcze obecny w naszym życiu? Uroku spektaklowi dodały kolędy i pastorałki, które publiczność zaśpiewała wraz z aktorami.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości jak co roku stanęły przed wyzwaniem wystawienia nowych, wspaniałych i oryginalnych jasełek. A nie jest to takie proste, gdy tematyka - historia narodzin Jezusa w Betlejem - jest oczywiście niezmienna. Przedstawienie wprowadzało widzów w stan autentycznego przeżywania.  Całości dopełniła piękna dekoracja i oprawa muzyczna.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim uczniom biorącym udział w przedststawieniu za wspaniałą grę aktorską oraz organizatorom za przygotowanie jasełek.