• Pożegnanie klas ósmych

          • ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            24 czerwca pożegnaliśmy uczniów klas ósmych. Były łzy wzruszenia i łzy radości. Naszym absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach. Trzymamy za Was kciuki!

          • Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

          • W piątek, 24 czerwca 2022r., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Na korytarzu szkoły zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

            Uroczystość została podzielona na trzy części. W pierwszej odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klas 0-3. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo piękny występ artystyczny przygotowany przez uczniów klasy pierwszej pod opieką Pani Anny Michalak - Weszki. 

            W drugiej części odbyło się uroczyste zakończenie dla klas 4-7. 

            Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce z rąk dyrektora szkoły – Pani Marzenny Kędziory, odebrali świadectwa z wyróżnieniem. Natomiast rodzice tych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

            Wspaniałą część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 7a pod opieką Pani Mariki Blachnierek - Tacik.

            W części trzeciej uroczyście żegnaliśmy uczniów klas ósmych, którzy już na zawsze opuszczają naszą szkołę.

            Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów w nauce !

          • Dzień Wesołej Matematyki

          • Dzisiaj w naszej szkole jest obchodzony Dzień Wesołej Matematyki, uczniowie klas IV-VIII walczą o uzyskanie tytuł Mistrzowie Matematyki w Szkole Podstawowej w Otorowie.

          • PROJEKT CYFROWA SZKOŁA WIELKOPOLSK@ 2020

          • W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w IV edycji  podprojektu „Cyfrowa Mapa Dorzecza Warty” realizowanego w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”.  Podprojekt został opracowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przy współpracy z kadrą naukową Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W naszej szkole powstały dwie grupy projektowe pod opieką Pani Danuty Kwaśniewicz oraz Pani Żanety Pawlak.

            Podprojekt pozwolił zbudować i pogłębić związek uczniów z „małą ojczyzną”, poznać struktury i zależności w środowisku społeczno-przyrodniczym poprzez analizę relacji w czasie i przestrzeni, nabyć umiejętności pracy metodą projektu oraz umiejętności identyfikacji problemów naukowych. Uczniowie nauczyli się stawiać hipotezy oraz uzasadniać je. 

            Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i filmu, które są posumowaniem działań w projekcie.

          • Dzień Sportu

          • W dniach 9-10 czerwca 2022 r. odbyły się w naszej szkole Dni Sportu dla klas 0-3 oraz 4-8. Uczniowie młodsi rywalizowali w biegu na 50 m, skoku w dal z miejsca oraz rzucie ringo. Dzieci ze starszych klas mierzyły się w biegach na 60, 100 i 300 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą oraz sztafecie klasowej. Były to dni spędzone w radosnej atmosferze oraz sportowej rywalizacji w duchu Fair play. Gratulujemy wspaniałych wyników!

          • Bal Absolwentów

          • Klasy ósme nie próżnują. Po turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki i Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie oraz egzaminach nadszedł czas na przyjemności. Za nami Bal Absolwentów, który odbył się 10 czerwca w murach naszej szkoły. Zabawa była wyśmienita! Niemała w tym zasługa DJ-a, którym była p. Anna Marczak. Dziękujemy za wspólną zabawę!

            Zapraszamy do galerii.

          • Ogromny sukces sportowy naszych uczniów w Finale Wojewódzkim Czwartków LA

          • W czwartek 9 czerwca 2022 r. Mateusz Ren, Kacper Gorący oraz Miłosz Pachciarek uczestniczyli w Finale Wojewódzkim Czwartków Lekkoatletycznych w Budzyniu. Cała trójka spisała się rewelacyjnie plasując się w pierwszej dziesiątce zawodów. Mateusz Ren zdobył wicemistrzostwo Wielkopolski Czwartków Lekkoatletycznych w rzucie piłką palantową. Uczeń kończył zawody nie tylko ze srebrnym medalem ale również rekordem życiowym- 42 m. Setne sekundy zaważyły o czwartej pozycji Miłosza Pachciarka w biegu na 60 m. Serdecznie gratulujemy całej trójce!

          • Świetne wstępy naszych uczniów podczas Finału Miejskiego Czwartków Lekkoatletycznych w Szamotułach!

          • Maria Kieruj zdobyła II miejsce w biegu na 60 m w roczniku 2009, Mateusz Ren- I miejsce w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2010, Miłosz Pachciarek- III miejsce w biegu na 60 m w roczniku 2010, Kacper Gorący- II miejsce w biegu na 60 m w roczniku 2011, Julia Wawrzyniak- I miejsce w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2011.

            Cały cykl tegorocznych Czwartków LA przysporzył nam wiele radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy Wam nasi wspaniali lekkoatleci za reprezentowanie naszej szkoły,  za wolę walki i serce włożone w każdy start. Jesteśmy dumni i z przyjemnością prezentujemy Wasze nazwiska:

            Szymon Bartkowiak, Wiktoria Felisiak, Zofia Wojciechowska, Antoni Woźniak, Stanisław Kiona, Franciszek Chamera, Julia Kieruj, Maciej Ren, Oliwier Werno, Wiktoria Bielewicz, Oliwia Kaczmarek, Jędrzej Kwaśniewicz, Gracjan Kukuła, Eliza Gorąca, Julia Wawrzyniak, Kacper Gorący, Dominik Bartkowiak, Miłosz Pachciarek, Mateusz Ren, Maria Kieruj, Zuzanna Kobus, Dominik Wawrzyniak, Lena Nowaczyk.

          • Turnus profilaktyczny w Rogoźnie

          • W dniach 16-18 maja klasy ósme wzięły udział w turnusie profilaktycznym w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

            Były to bardzo intensywne dni wypełnione warsztatami i zajęciami sportowymi.

            Nasi uczniowie pogłębiali wiedzę dotyczącą uzależnień oraz trenowali umiejętności interpersonalne na zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę.

            Wspólnych gry i zabawy na świeżym powietrzu były doskonałą okazją do integracji między zespołami klasowymi. Z pewnością pokazały też młodzieży różne alternatywy wobec zachowań
            ryzykownych. Największą atrakcją był niewątpliwie spływ kajakowy po pobliskim jeziorze. Zdjęcia poniżej!

          • Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym i w klasach I-III

          • 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na naszych najmłodszych uczniów czekało wiele atrakcji. Dzieci z klas I - III brały udział w przedstawieniu teatralnym teatralnym " Czerwony Kapturek" przygotowanym przez wolontariuszy z naszej szkoły. Następnie wzięły udział w koncercie Piosenek Disneya. Nie zabrakło również zabawa na świeżym powietrzu. Były zwariowane zabawy na dmuchańcu oraz coś słodkiego w postaci waty cukrowej. A na zakończenie obchodów Dnia Dziecka odbył się festiwal kolorów.

          • Dzień Dziecka w klasach 4-8

          • Dzień Dziecka w szkole w Otorowie upłynął pod hasłem Dnia Języków Obcych oraz sportowej rywalizacji. Najpierw wszyscy uczniowie klas 4-8 wzięli udział we wspólnej zabawie językowej na wesoło. Nie zabrakło trudnych i łatwych pytań o kraje Unii Europejskiej i nie tylko. Były językowe zagadki, kalambury, scenki z filmów oraz międzynarodowy konkurs „Jaka to melodia?”. Zwieńczeniem zabawy była amerykańska fotobudka, więc chętni mogli pozować ze statuetką Oscara, a nawet przeobrazić się w Statuę Wolności. Następnie uczniowie  zmierzyli się w Mistrzostwach SP w Otorowie w Piłce Nożnej Chłopców oraz Unihokeju Dziewcząt. Bezkonkurencyjna wśród chłopców klas 4-6 okazała się 6 a, natomiast wśród klas 7-8-  8 b. W Mistrzostwach dziewcząt klas 4-6 I miejsce zdobyły reprezentantki klasy 5 a, a spośród klas 7-8 zwyciężyły dziewczęta z klasy 7 a. Najlepszymi zawodnikami zawodów wybrano Michała Gołasia (kl. 4-6), Jakuba Foltyńskiego (kl.7-8), Julię Tkaczyk (kl. 4-6) oraz Marię Kieruj (kl. 7-8). Było dużo śmiechu i radości, a to przecież najważniejszy element wspólnego świętowania.

          • 8 maja - rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

          • 77 lat temu na mocy pokoju podpisanego w Berlinie, krwawe, trwające 6 lat działania wojenne w Europie dobiegły końca. Nadal jednak toczyły się zacięte walki na Pacyfiku i wyspach japońskich. Tam wojna zakończyła się dopiero 2 września 1945 r.

            W okresie II wojny światowej zmobilizowano około 110 mln żołnierzy. Walki toczono

            w Europie, Azji, na Dalekim i Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz na wszystkich oceanach. Uczestniczyło w niej 61 z 67 istniejących ówcześnie państw. Łącznie zginęło 50 mln ludzi, a kolejne 35 mln zostało rannych. Polska straciła ponad 6 mln swoich obywateli.

            Zwycięstwo koalicji antyhitlerowskiej zmieniło układ polityczny całego świata.

            Po wojnie w dużym stopniu podzielił się on na kraje sojusznicze Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego. Ostatecznie także rozpadł się system kolonialny. Powstało kilkadziesiąt nowych państw, zwłaszcza w Azji i Afryce.

            W czerwcu 1945 r. 50 państw utworzyło Organizację Narodów Zjednoczonych, której zadaniem było i jest pokojowe rozstrzyganie konfliktów na świecie. W Europie, z lepszym lub gorszym skutkiem udawało się to przez 77 lat, aż do 24 lutego tego roku, kiedy to Rosja zaatakowała suwerenną Ukrainę.

            Obecna rzeczywistość pokazuje , że mimo upływu czasu nasza wdzięczność i pamięć o bohaterach i ofiarach wojny jest i powinna być ciągle pielęgnowana.

          • Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

          • 25 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Z tej okazji  uczestnicy projektu Cyfrowa Szkoła wraz z opiekunem Panią Żanetą Pawlak przygotowali tego dnia dwugodzinną zabawę.

            Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmy i prezentacje przygotowane przez uczniów uczestniczących w projekcje, wziąć udział w quizie, który pozwolił sprawdzić wiadomości zapamiętane z przygotowanych materiałów. Uczniowie wzięli również udział w konkursie „Co to za dźwięk?” oraz w pomiarze natężenia hałasu podczas zajęć. 

            Tego dnia uczestnicy zabawy stworzyli w grupach  prace plastyczne pt. „Jak wygląda dźwięk?”,  wiersze na temat hałasu oraz logo pt. „Dzień bez hałasu”.

            Podczas realizacji wszystkich zadań uczniowie naszej szkoły i ci mali i więksi uświadomili sobie, że hałas to nasz wróg, dlatego pracowali bardzo cicho, porozumiewali się szeptem, gestami lub zapisując swoje pomysły na kartce i pokazując grupie.