• PRZEDSTAWIENIE WIELKANOCNE

• W dniu 26 marca 2024 r. społeczność Szkoły Podstawowej w Otorowie uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. W ich wykonaniu zobaczyliśmy program okolicznościowy „Potęga miłości”, który nawiązywał między innymi do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Został specjalnie przygotowany z myślą o szacunku i miłości do bliźnich i otaczającego nas świata.

Przedstawienie zrealizowano w ciekawy sposób. Niektóre pomysły sceniczne były bardzo oryginalne i nowoczesne. Całość bardzo spodobała się młodym widzom – na pewno długo będą pamiętać słowa Małego Księcia, który twierdził, że ,,Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem…”.

O przygotowanie małych artystów zadbała s. Anna Kosińska, a o oprawę muzyczną Pan Krzysztof Woźniak. Dzieciom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE "MAM TALENT".

• 23 marca br. uczennica kl 3 b reprezentowała nas w Miejsko - Gminnym Konkursie "Mam Talent" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach. Dziewczynka recytowała wiersz Ludwika Wiszniewskiego pt. Marzec, za który otrzymała wyróżnienie. Jesteśmy bardzo dumni i życzymy kolejnych sukcesów!

• WARSZTATY WIELKANOCNE W KL. I a

• Wbijanie gwoździ to cenna umiejętność z zakresu motoryki małej, a jednocześnie dobry sposób na zaangażowanie zmysłów wzroku i ruchu. Takie zajęcia warsztatowo- świąteczne odbyły się właśnie w klasie I a. Zobaczcie jakie skupienie i uwaga! Nasze zające wyszły idealnie!

• WIELKANOCNE WARSZTATY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH 🐰

• Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w naszym Oddziale Przedszkolnym zostały zorganizowane kreatywne warsztaty wielkanocne.

Przedszkolaki z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowały ozdoby na wielkanocny stół. Podczas warsztatów dzieci poznały symbole świąt, ćwiczyły motorykę małą oraz rozwijały kreatywność.

Wyjątkowe prace, które zostały wykonane pozwoliły nam poczuć nastrój zbliżających się świąt.

• POWITANIE WIOSNY

• Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Jak co roku uczniowie naszej szkoły  21 marca,  pożegnali zimę i powitali wiosnę.

Tego dnia dzieci miały  stroje z przygotowanymi wcześniej elementmi symbolizującymi  wiosnę.

Uczniowie oddziału przedszkolnego przeszli ulicami Otorowa sygnalizując za pomocą dzwoneczków nadejście astronomicznej wiosny. Szkoła została pięknie udekorowana stokrotkami, a dzieci z klas I-III stworzyli wspaniałe wiosenne prace plastyczne. Wszyscy dobrze się bawili.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• W dniach 11,12,13 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rekolekcjach Wielkopostnych w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wszystkich Świętych w Otorowie. Nauki poprowadził ks. Adrian Urbaniak – kapelan s. Urszulanek z Pniew. Dziękujemy.

• POKAZ HISTORYCZNY

•    W dniu 8 marca b.r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w ciekawym „pokazie” z prelekcją dotyczącą wydarzeń z historii Polski związanych z utratą przez Polskę niepodległości w XVIII w. i podziałem jej terytorium pomiędzy zaborców (Rosję, Prusy i Austrię),  oraz z podejmowanymi próbami jej odzyskania w wieku XIX. „Grupa” sympatyków historii z firmy „Rekonstrukto” – umundurowana i uzbrojona jako  „powstańcy styczniowi”  przedstwiła kolejne polskie zbrojne zrywy niepodległościowe w XIX w. (Legiony Polskie we Włoszech, walki u boku Napoleona, Powstanie Listopadowe), które niestety kończyły się niepowodzeniem, co przynosiło kolejne represje wobec naszych ówczesnych rodaków ze strony zaborców, aby na zawsze zapomnieli oni swej polskiej tożsamości narodowej.

Prowadzący pokaz zwrócił uwagę, iż pomimo kolejnego niepowodzenia zbrojnego każde takie powstanie - a nawet represje ze strony zaborców - umacniały wśród naszych ówczesnych rodaków polską świadomość narodową na tyle skutecznie, że naród polski i jego kultura przetrwały ostatecznie te 123 lata okresu zaborów i dzięki temu możemy się dzisiaj cieszy naszą niepodległą polską ojczyzną.

Niniejszy pokaz i prelekcję znacząco uatrakcyjniło zaangażowanie naszych uczniów przez prowadzących. Mogli oni  bezpośrednio i z bliska zapoznać się z właściwym umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w Powstaniu Styczniowym, mogli też „zawalczyć zbrojnie ” z prowadzącymi ten pokaz „powstańcami”.

• WYJAZD NA LODOWISKO

• Uczniowie klas siódmych i ósmych dnia 7 marca br. mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu na lodowisku MISIAŁEK w Tarnowie Podgórnym.

Zajęcia stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.  Na lodowisku mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy, a także podziwiać kunszt zaawansowanych łyżwiarzy.

Wyjazd na łyżwy jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.