• Spotkanie z panem Tomaszem Drabem - dwukrotnym Mistrzem Świata we Fryzjerstwie

• Z przytupem rozpoczęliśmy kolejny tydzień nauki do egzaminu ósmoklasisty. Odwiedził nas dziś pan Tomasz Drab - dwukrotny Mistrz Świata we Fryzjerstwie(Paryż 2019), Mistrz Polski we fryzjerstwie damskim(2018) i męskim(2017), Mistrz Europy(2016) http://www.facebook.com/DrabTomasz

Spotkanie z panem Tomaszem było bardzo inspirujące. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądała ścieżka kariery naszego gościa. Pan Tomasz wiele uwagi poświęcił temu, ile wysiłku i pracy trzeba włożyć w to, by znaleźć się na szczycie.

Ósmoklasiści usłyszeli, że nie ma rzeczy niemożliwych i że marzeniom najzwyczajniej w świecie trzeba pomóc.

Panu Tomaszowi dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów:)

• Spotkanie uczniów klas ósmych ze sportowcem, zawodowym bokserem - Tomaszem Nowickim.

• Dnia 12 kwietnia uczniowie klas ósmych w ramach zajęć z doradztwa zawodowego spotkali sie ze sportowcem, zawodowym bokserem - Tomaszem Nowickim.

Spotkanie to było fascynującą lekcją o tym, że warto w życiu mieć pasję i podążać za marzeniami.

Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w starciu z pięściarzem.

Panu Tomaszowi dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnej walce:)

• Warsztaty dietetyczne z okazji Światowego Dnia Zdrowia

• Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, obchodzonego na świecie 7 kwietnia, w naszej szkole zorganizowane zostały warsztaty dietetyczne dla uczniów oraz wykład dla rodziców. Tematem spotkań z dietetykiem było prawidłowe żywienie dzieci. Uczniowie po krótkiej pogadance przeszli do zajęć praktycznych. Każdy przygotował dla siebie zdrową przekąskę z pełnowartościowych produktów. Dzieci poznały nowe smaki, które, jak zapewniały, wdrożą do domowego menu :)

• Otorowskie Dęby Pamięci

•

Z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego w minionym tygodniu wspominaliśmy kolejną rocznicę zbrodni katyńskiej.

Uczniowie poznali historię oraz zapalili znicze przy posadzonych na terenie szkoły dębach upamiętniających ofiary rosyjskiego NKWD z 1940 r. Wśród nich byli także związani z Otorowem: Antoni Kruś - kierownik miejscowej szkoły w latach 1924 - 1937 oraz Walter Weiss - posterunkowy policji w latach 1938 - 1939. Dwa drzewka posadzone w 2020 r., w ramach programu: "Katyń - ocalić od zapomnienia" rosną bardzo dobrze. Trzeci, największy dąb "Katyń," zasadzono w 2010 z inicjatywy ówczesnego wicestarosty Józefa Kwaśniewicza. Upamiętnia on polskich oficerów oraz ofiary katastrofy lotniczej z 10.04.2010 r., w której zginęła delegacja państwowa, z parą prezydencką na czele, udająca się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.