• WYCIECZKA KLAS 7-8 DO BERLINA

• Dnia 6 października klasy 7a, 7b i klasa 8 razem z nauczycielami odwiedziły Berlin. Bogaty program wycieczki obejmował najważniejsze punkty na mapie miasta zaczynając od szlaku historii II wojny światowej, Muru Berlińskiego, kończąc na współczesnej stacji metra w pobliżu Bramy Brandenburskiej. Spacer w kopule Reichstagu - niemieckiego parlamentu dostarczył wielu wrażeń., a wędrówka po barwnej i gwarnej metropolii była atrakcją samą w sobie. Przysłowiową wisienką na torcie była wizyta w Muzeum Historii Naturalnej i i spotkanie z największym na świecie brachiozaurem. I nie tylko, bo muzeum to posiada 30 milionów eksponatów minearologicznych, zoologicznych i paleontologicznych. Mamy nadzieję, że wycieczka do stolicy Niemiec będzie dla uczniów ważnym wspomnieniem ze szkolnych lat.

• 18 EDYCJA KIBICUJ Z KLASĄ

• W piątkowy wieczór podczas 18 edycji akcji "Kibicuj z klasą" nie mogło zabraknąć uczniów z Otorowa.

Wśród 25 tys. kibiców nasza 50-sięcio osobowa ekipa, mała wzrostem ale wielka sercem, tak kibicowała, że Lech Poznań wygrał z Puszczą Niepołomice 4:1.

Brawo Lech Poznań! Brawo kibice!

P.S. Na ponad 5tys. kobiet na stadionie nasze dwie wierne "kibicki" tak kibicowały, że w autokarze "padły"

• DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• 5.10 w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się 2 konkursy dla klas 4-8. Pierwsze zadanie konkursowe dotyczyło przygotowania gazetki ściennej o wylosowanym kraju. Jury konkursu przyznało :

I miejsce - klasie Vb za gazetkę o Japonii

II miejsce - klasie Va za gazetkę o USA

III miejsce -klasie IV za gazetkę o Chinach

Drugie zadanie konkursowe wymagało od uczniów każdej klasy zaśpiewanie wybranej piosenki obcojęzycznej. Wszystkie klasy z zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentowały wybrane się przez siebie piosenki. Ostatecznie:

- I miejsce zajęła klasa Vb, która wykonała piosenkę „Waka Waka”

- II miejsce zajęła klasa VIIb, która wykonała piosenkę „I just call to say I love you”

- III miejsce zajęła klasa IV, która wykonała piosenkę „Over the deep blue sea”

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Chuda

Magdalena Michalak

• WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• Jednym z najważniejszych przejawów demokracji jest możliwość wybierania swoich przedstawicieli. W realiach szkoły oznacza to, że wszyscy uczniowie mogą wybrać samorząd szkolny. Dnia 26 września w naszej szkole wybieraliśmy Samorząd Uczniowski. Były karty do głosowania i urna wyborcza. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata.

• DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASACH IV-VIII

• Z okazji przypadającego 30.09.2023 święta, Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała wybory Najsympatyczniejszego Chłopaka Szkoły. Żeńska część naszej społeczności poprzez głosowanie wskazała  trzech najbardziej lubianych kolegów z klas IV - VIII i nagrodziła ich dyplomami oraz drobnymi upominkami.